សម រង្ស៊ី ជូនពរ​«ឆ្នាំកុរ»​ដោយប្រើ​សារនយោបាយ​ប្ដេជ្ញា​ទម្លាក់ ហ៊ុន សែន
ប្រធានស្ដីទីគណបក្សប្រឆាំង លោក សម រង្ស៊ី បានថ្លែងជូនពរឆ្នាំថ្មី ឆ្នាំកុរ ព.ស.២៥៦៣ ដោយប្រើសារនយោបាយសង្កត់ធ្ងន់ អំពី«ការផ្លាស់ប្ដូរ» និងអះអាងអំពីអ្វីមួយ ដែលលោកបញ្ជាក់ថា ជា«ការរំដោះប្រទេសកម្ពុជា» ពីកណ្ដាប់ដៃ«លោក ហ៊ុន សែន និងក្រុមគ្រួសារ»។
មេដឹកនាំប្រឆាំងបានថ្លែងដូច្នេះ នៅក្នុងវីដេអូមួយ ដែលលោកបង្ហោះនៅលើទំព័រហ្វេសប៊ុករបស់លោក ក្នុងថ្ងៃទី១៤ ខែមេសា ឆ្នាំ២០១៩នេះ។ លោកថា៖
«ក្នុងឆ្នាំថ្មីនេះ ខ្ញុំសូមប្រសិទ្ធិពរសូមឲ្យប្រជារាស្ត្រខ្មែររួចផុតពីអំណាចផ្ដាច់ការ ហើយយើងទាំងអស់គ្នា នឹងទទួលបានជោគជ័យ ក្នុងបេសកកម្មដណ្ដើមយកប្រទេសកម្ពុជា មកសងប្រជារាស្ត្រខ្មែរ ដេលជាម្ចាស់ទឹកម្ចាស់ដីវិញ។ សូមឲ្យប្រជារាស្ត្រខ្មែររួចផុត ពីក្រញ៉ាំជនផ្ដាច់ការ ហ៊ុន សែន និងក្រុមគ្រួសារ ដែលចាត់ទុកប្រទេសកម្ពុជា ជាកម្មសិទ្ធិឯកជនរបស់គេ និងក្រុមគ្រួសារគេ។»
លោក សម រង្ស៊ី បន្តទៀតថា៖
«ឆ្នាំថ្មីនេះ គឺជាឆ្នាំផ្លាស់ប្ដូរ! ខ្ញុំមិនគ្រាន់តែជូនពរបងប្អូនទេ គឺខ្ញុំជាមួយនឹងសហការី និងអ្នកស្នេហារជាតិទាំងអស់ យើងនឹងខិតខំឲ្យអស់ ពីកម្លាំងកាយកម្លាំងចិត្ត ពីសមត្ថភាពរបស់យើង ដើម្បីនាំមកនូវការផ្លាស់ប្ដូរ ឲ្យទាល់តែបាន។»