ប្រទេសកម្ពុជា មានអ្នកជំងឺកូវីដ-១៩ (Covid-19) ស្លាប់កើនឡើងដល់ ជាង១ពាន់នាក់ បន្ទាប់ពីអ្នកជំងឺ៣៩នាក់​ទៀត បានស្លាប់ក្នុង​ថ្ងៃពុធទី១៥ ខែកក្កដា ឆ្នាំ២០២១។ នេះ បើតាមសេចក្ដីប្រកាសព័ត៌មាន របស់ក្រសួង​សុខាភិបាល​កម្ពុជា ដែលចេញផ្សាយ​នៅមុននេះបន្តិច។
អ្នកជំងឺទាំង៣៩នាក់ ដែលបានទទួលមរណភាព ដោយសារជំងឺរាតត្បាត ជាចំនួនច្រើនបំផុតក្នុងមួយថ្ងៃ រាប់ចាប់ពី​កម្ពុជារងការឆ្លងក្នុងសហគមន៍ អស់រយៈពេលប៉ុន្មានខែមកនេះ និងបានធ្វើឲ្យអ្នកជំងឺស្លាប់សរុប មានចំនួនកើនឡើង​ដល់ ១០២៥នាក់។ តួលេខសរុបនេះ បានធ្វើឲ្យភាគរយ​នៃអ្នកស្លាប់នៅកម្ពុជា មានអាត្រាខ្ពស់ជាងគេបំផុត ១,៥៨% បើធៀបនឹងប្រទេសជិតខាង (តារាងបង្ហាញជូនខាងក្រោម)។
ទន្ទឹមនឹងចំនួនអ្នកជំងឺស្លាប់ ដែលបានកើនឡើងជាបន្តបន្ទាប់ ករណី​ឆ្លង​ថ្មីវិញក៏បន្តហក់ឡើង ក្នុងកម្រិត​ខ្ពស់​ដែរ។ សេចក្ដីប្រកាសព័ត៌មានដដែល បានបញ្ជាក់ថា ចំនួនអ្នកជំងឺដែលបានឆ្លងមេរោគដ៏ចង្រៃ ក្នុងថ្ងៃនេះ មានចំនួន ៩៩៦នាក់ ក្នុង​នោះ ១៦៧នាក់ ជាករណីនាំចូលពីក្រៅប្រទេស និងក្រៅពីនេះ សុទ្ធសឹងជា​ករណី​ឆ្លង ​ក្នុង​សហគមន៍។
គិត​ត្រឹម​​​ថ្ងៃ​ទី១៥ ខែកក្កដា ឆ្នាំ២០២១ កម្ពុជា​មាន​អ្នក​ជំងឺ​សរុប ចំនួន ៦៤.៦១១នាក់ ក្នុង​នោះអ្នក​ជា​សះ​ស្បើយ ​មានចំនួន ៥៦.១៧៨នាក់៕