ពីក្នុងចំណោម​អ្នកជំងឺថ្មីទាំង​២៣នាក់ មានជនជាតិខ្មែរចំនួន១៩នាក់ និងជនជាតិ​ឥណ្ឌូនេស៊ី​៤នាក់។ ប៉ុន្តែ​ពួកគេ​ទាំងនេះ បានធ្វើដំណើរចូលប្រទេសកម្ពុជា តាមជើង​យន្ដហោះខុសៗគ្នា។
• ជនជាតិឥណ្ឌូណេស៊ីចំនួន​៤នាក់​ ធ្វើដំណើរចូលកម្ពុជា តាមជើងហោះហើរ «AK538» នៅថ្ងៃទី២៣ ខែ​កក្តដា ឆ្នាំ២០២០
• ជនជាតិខ្មែរចំនួន៤នាក់ ធ្វើដំណើរចូលកម្ពុជា តាមជើង​ហោះ​ហើរ «KR708» នៅថ្ងៃទី ២៣ ខែកក្តដា ឆ្នាំ២០២០
• និង​អ្នកជំងឺចំនួន១៥នាក់ផ្សេងទៀត គឺជាក្រុមនិស្សិត និងសិក្ខាកាមខ្មែរ ដែល​ធ្វើដំណើរ​មកពី​ប្រទេសរុស្យ៉ី និង​អេហ្ស៊ីប ​តាមជើងហោះហើរម៉ាឡេស៊ី កាលថ្ងៃទី១៩ ខែកក្តដា ឆ្នាំ២០២០​កន្លងទៅ។ ពួកគេទាំងនោះ ត្រូវបានធ្វើតេស្ត​ ចំនួន៣លើក ដើម្បីស្វែងរកមេរោគ «Covid-19»។
បច្ចុប្បន្ន ​អ្នក​ឆ្លងជំងឺ​​ទាំង២៣នាក់ខាងលើ កំពុងសម្រាកព្យាបាលនៅមណ្ឌលសុខភាព​ចាក់អង្រែ (ភ្នំពេញ) មន្ទីរពេទ្យ​ខ្មែរ-សូវៀត (ភ្នំពេញ) និងមន្ទីរពេទ្យបង្អែក ​ខេត្ត​កំពង់ស្ពឺ។
នៅថ្ងៃសៅរិ៍នេះដដែល ក្រសួងសុខាភិបាលក៏បានប្រកាសឲ្យដឹងដែរ ពីអ្នកជំងឺម្នាក់ ដែល​បានជាសះស្បើយ។ បុរសរូបនោះ មានវ័យ​២៦ឆ្នាំ មកពីខេត្តត្បូងឃ្មុំ​ និង​ជាអ្នក​ធ្វើដំណើរ មកពី​ប្រទេសឥណ្ឌូនេស៊ី។ បន្ទាប់ពីធ្វើតេស្ដិ៍ ទទួលលទ្ធផលអវិជ្ជមាន ចំនួនពីរ​លើករួច អ្នកជំងឺ​ខាងលើ​ត្រូវបានអនុញ្ញាត ឲ្យចេញពី​មន្ទីរពេទ្យ​ខ្មែរ-សូវៀត នៅថ្ងៃនេះ។
គិតមកដល់ថ្ងៃទី២៥ ខែកក្កដា ឆ្នាំ២០២០ កម្ពុជាមានអ្នកជំងឺ​កូវីដ១៩ សរុបទាំអស់ ២២៥នាក់ (ស្ត្រី ៤៦នាក់ និង​បុរស ១៧៩នាក់)។ ក្នុងនោះព្យាបាលជាសះស្បើយ មានចំនួន ១៤៣នាក់ (ស្រី ៣៩នាក់ និងបុរស ១០៤នាក់) ហើយអ្នកកំពុងសម្រាកព្យាបាល នៅតាម​មន្ទីរពេទ្យរដ្ឋ​មានចំនួន ៨០នាក់ (ស្រី ៥នាក់ និងបុរស ៧៥នាក់)៕