ភាពយន្ដឯកសារ «HOME» (បកប្រែក្រៅផ្លូវការ ជាខេមរភាសា «ផ្ទះយើង») ចេញបញ្ចាំងជាសាធារណៈ នៅខែឧសភា ឆ្នាំ២០០៩​ និងមានរយៈពេលសរុប ៩០នាទី (ភាពយន្ដបញ្ចាំងនៅតាមរោង មានរយៈពេល១២០នាទី)។
ជាសមិទ្ធិផលដឹកនាំ​ដោយសមិទ្ធិករបារាំង លោក «Yann Arthus-Bertrand»​ និងផលិតដោយលោក «Luc Besson» ដោយមានការចូលរួម ពីផលិតករពីររូបទៀត នៅក្នុងផលិតកម្ម «EUROPA» ភាពយន្ដឯកសារនេះចង់បង្ហាញ ពីការទាក់ទងគ្នា ដែលមិនអាចកាត់ផ្ដាច់បាន រវាងមនុស្ស និងផែនដី។
ប៉ុន្តែទស្សនិកជន ដែលបានទស្សនាភាពយន្ដ «Home» ក៏ហាក់ដូចជាបានដើរកម្សាន្ដ នៅជុំវិញពិភពលោកដូច្នេះដែរ​ ជាពិសេសជាដំណើរកម្សាន្ដភាគច្រើន តាមយន្ដហោះ ដែលហោះពីលើតំបន់កម្រនានា។
ផលិតភាពយន្ដមួយនេះ ត្រូវចំណាយថវិកាប្រមាណជា ១២លានអ៊ឺរ៉ូ ក្នុងនោះ ១០លានអ៊ឺរ៉ូ ទទួលបន្ទុកដោយសហគ្រាស «KERING (អតីតសហគ្រាស PPR)»។
ភាពយន្ដឯកសារ ជាភាសាបារាំង (ដើម្បីទស្សនាភាពយន្ដ ជាភាសាអង់គ្លេស សូចចុចលើទីនេះ) ៖
បទ​យកការណ៍៖ «វីរបុរស​ព្រៃឈើ នៃ​ប្រទេស​កម្ពុជា»
សូមជូនឯកសារវីដេអូចំនួនពីរ៖ ទីមួយ ជាឯកសារស្ដីពីលោក ឈុត វុទ្ធី វីរបុរស​ព្រៃឈើ ដែលត្រូវបានបាញ់សម្លាប់ ដោយមន្ត្រីអាវុធហត្ថ ខេត្ត​កោះកុង និងទីពីរ ជាសកម្មភាពការពារព្រៃឈើ នៃសហគមន៍ព្រៃឡង់ ពីការកាប់ទន្ទ្រានព្រៃ ...
ពេលដែល​គ្មានទេសចរណ៍ សត្វសមុទ្រ​មាន​«ជីវិតរីករាយ»​ណាស់!
សត្វជ្រូកទឹក​សមុទ្រ (Dugong) ដែលជិតផុតពូជ ប្រមាណជា៣០ក្បាល ហាក់មាន«ជីវិតរីករាយ»ណាស់ ដោយបានចេញមកលេងទឹករាក់ៗ ក្បែរតំបន់ឆ្នេរ នៃកោះមួយ​ ស្ថិតនៅភាគខាងត្បូង ប្រទេសថៃ កាលពីថ្ងៃពុធកន្លងមក។ រូបភាព ដែលថតពីលើអាកាស ...
ខាងឆ្វេង៖ លោក សួន សេរីរដ្ឋា ក្នុងការិយាល័យរដ្ឋលេខាធិការ នៃក្រសួងអភិវឌ្ឍជនបទ។ ខាងស្ដាំ៖ ទិដ្ឋភាព«សំរាមអណ្ដែត»នៅរាជធានីភ្នំពេញ។ (រូបថតលើហ្វេសប៊ុក)