មន្ត្រីប្រឆាំងថា ហ៊ុន សែន ជាប់ក្នុងគ្រែ បែរជា«បង្ហោះចម្រៀង»​លើហ្វេសប៊ុក
កាលពីមុននេះបន្តិច នៅលើបណ្ដាញសង្គម គេឃើញលោក ហ៊ុន សែន បង្ហោះចម្រៀង បែបចំអកមួយ ជាមួយនឹងរូបភាពមួយចំនួន។ ចម្រៀងនោះ ជាចម្រៀងពីសង្គមចាស់ ដែលមានចំណងជើងថា «ទទាយំឆ្លង» ច្រៀងដោយអ្នកនាង ឈុន វណ្ណា។
ប៉ុន្តែលោកនាយករដ្ឋមន្ត្រី មិនបានចម្លងចម្រៀងនោះ មកសរសេរដូចដើមនោះទេ។ លោកបានកែទំនុកចម្រៀងខ្លះៗ ដែលហាក់ជាសារនយោបាយមួយ ក្នុងន័យថា «មិនឆ្លើយមិនឆ្លង» «ចិត្តអូនចិត្តដាច់ ព្រោះចិត្តបងខ្មៅ» និង«ជិតដល់ពេលសន្យា»ហើយ។ លោក ហ៊ុន សែន សរសេរថា៖
«ទទាយំឆ្លង ត្រយ៉ងបងអើយអត់ឆ្លើយ (ពីរដង)
សង្សារបងអើយ ដល់ពេលហើយឬនៅ?
ចិត្តអូនចិត្តដាច់ ដោយសារចិត្តបងចិត្តខ្មៅ (ពីរដង)
ស្ពានក៏បាក់ ទឹកក៏ជ្រៅ ធ្វើម្តេចបានទៅតាមកិច្ចសន្យា។»
នៅក្នុងប៉ុន្មានថ្ងៃចុងក្រោយនេះ គូបដិបក្ខនយោបាយរបស់លោក ហ៊ុន សែន គឺលោក សម រង្ស៊ី បានប្រកាសសារនយោបាយខ្លាំងៗ ពីក្រៅប្រទេស ចាត់ទុកបុរសខ្លាំងកម្ពុជា ថាជា«ជនផ្ដាច់ការ-ក្បត់ជាតិ» និងអំពាវនាវ«ឲ្យពលរដ្ឋងើបឡើង ដើម្បីចាប់លោក ហ៊ុន សែន ទៅកាត់ទោស»។
រីឯប្រព័ន្ធផ្សព្វផ្សាយស្និតរដ្ឋាភិបាលកម្ពុជា បានចុះផ្សាយជារៀងរាល់ថ្ងៃ នូវចំនួនថ្ងៃផុតកំណត់ នៃការផ្នាល់រវាងលោក ហ៊ុន សែន និងលោក សម រង្ស៊ី ដែលនឹងមកដល់នៅដើមខែមិនាខាងមុខ។
យ៉ាងណា លោក សោរ ចាន់ដេត អតីតព្រឹទ្ធសមាជិក​ពីគណបក្ស សម រង្ស៊ី ដែលស្និតនឹងលោក សម រង្ស៊ី បានបង្ហោះសារ ចាត់ទុកការ«បង្ហោះចម្រៀង»ខាងលើ របស់លោក ហ៊ុន សែន ថាជា«សំដីលេងសើចដូចកូនក្មេង»។ លោក ចាន់ដេត បានបង្ហើបថា លោក ហ៊ុន សែន កំពុងនៅជាប់ក្នុងគ្រែ មិនទាន់ចុះរួចនៅឡើយទេ។
មន្ត្រីប្រឆាំងរូបនេះ ដែលកំពុងរស់នៅក្នុងប្រទេសកាណាដា បានសរសេរថា៖
«ស្រណោះ​ណាស់​ព្រះអេីយ​ ប៉ុន្មាន​សប្ដាហ៍​នេះ​ សូម្បី​ចុះពីលេីគ្រែមិនរួចផង។ តែដោយ​សារខ្លាច​គេ​ “រត់​ចោល​”​ ក៏ខិតខំយករូបចាស់ៗមកបង្ហោះ​ “បន្លំ​”​ គេឯង​ ជាមួយ​នឹង​ពាក្យ​សំដី​លេងសើច​ ដូច​កូន​ក្មេង​អញ្ចឹង!»៕