Covid-19៖ តុល្យភាព​អ្នកជំងឺ​ស្លាប់ បាន​កើនឡើង​ នៅ​ប្រទេស​រុស្ស៊ី
នៅ​ប្រទេស​រុស្ស៊ី អ្នកជំងឺ «Covid-19» ដែលបានស្លាប់ កាលពីម្សិលមិញ បានកើនឡើង​ដល់ចំនួន ១៧៤នាក់ ដែលជាចំនួនច្រើនបំផុត រាប់តាំងពីការរាតត្បាតដំបូង នៅក្នុង​ប្រទេសនេះ។
អ្នកជំងឺដែលស្លាប់ មកទល់នឹងថ្ងៃនេះ មានចំនួនសរុប ៣ ៨០៧នាក់ ពីក្នុងចំណោម​ករណីឆ្លង ដែលត្រូវបានរកឃើញ មានប្រមាណជា ២៦៣ ៣៤២នាក់ ក្នុងករណីឆ្លង ៨ ៩១៥នាក់ ត្រូវបានរកឃើញ កាលពីម្សិលម៉ិញ។ ចំនួនអ្នកឆ្លង​ដ៏សន្ធឹកសន្ធាប់ បានធ្វើ​ឲ្យប្រទេសរុស្ស៊ី ឈរនៅលេខរៀងទី៣ បន្ទាប់ពីសហរដ្ឋអាមេរិក និងប្រទេស​ប្រេស៊ីល។
តែផ្ទុយពីចំនួនអ្នកស្លាប់ ដែលកើនឡើង ចំនួនអ្នកឆ្លងប្រចាំថ្ងៃ ហាក់មានចំនួន​ថយចុះវិញ ហើយអាជ្ញាធរក៏បានកាត់បន្ថយបម្រាម នៅតាមតំបន់ជាច្រើន លើផ្ទៃប្រទេសដែរ។
តួលេខផ្លូវការ ក៏បានបង្ហាញពីអ្នកជំងឺ ដែលបានជាសះស្បើយ ថាមានចំនួន ១២ ៣៣១នាក់ដែរ។
កាលពីថ្ងៃចន្ទ លោកប្រធានាធិបតី វ្លាឌីមៀ ពូទីន​ (Vladimir Poutine) បានបង្ហាញ​ខ្លួនឡើងវិញ នៅ​វិមានក្រឹមឡាំង។ អ្នកនាំពាក្យប្រធានាធិបតី លោក «Dmitri Peskov» បានអះអាង ថាលោក ពូទីន បានចេញពី​មន្ទីរពេទ្យ បន្ទាប់ពីលោក ត្រូវបានធ្វើតេស្ដិ៍ រកឃើញលទ្ធផល«វិជ្ជមាន» កាលពីពាក់កណ្ដាលខែឧសភា។