ស្ត្រីម្នាក់ដែលកំពុងរស់នៅ ក្នុងប្រទេសបារាំង និងដាក់ឈ្មោះ​ «Ped Baly» បានបរិហាររបបក្រុងភ្នំពេញ ជុំវិញ​វីដេអូ«សំដែងល្ខោន»​សុំទោស​របស់ស្ត្រីម្នាក់ ដែលត្រូវបាន​យកបង្ហោះ នៅលើគណនេយ្យហ្វេសប៊ុក របស់លោក ផែង វណ្ណៈ មន្ត្រីស្និតគណបក្សប្រជាជនកម្ពុជា របស់លោក​នាយករដ្ឋមន្ត្រី ហ៊ុន សែន។
ស្ត្រីរូបនោះ ដែលប្រកាសឈ្មោះខ្លួនឯង «ស៊ុន សូរី» និងមានអាយុ៦២ឆ្នាំ បាននិយាយក្នុងវីដេអូនោះថា អ្នកស្រី «Baly» គឺជាកូនស្រីរបស់គាត់។ ពាក់អាវគណបក្សប្រជាជនកម្ពុជា និងថ្លែងពីស្នាក់ការគណបក្សសង្កាត់វាលវង់ រាជធានីភ្នំពេញ ស្ត្រីវ័យចំណាស់បានធ្វើ«សុំទោស» ចំពោះលោក ហ៊ុន សែន ជុំវិញការបង្ហោះវីដេអូនានា របស់​អ្នកស្រី​«Baly» ដែលនិយាយថា លោក ហ៊ុន សែន ទំនងជាបានស្លាប់ហើយ។
ម្ដាយបង្កើត​ នាង​ បាលី​ ចេញ​ វីដេអូ​ គោរព​សុំទោស​សម្ដេច​តេជោ​ ហ៊ុន​ សែន​ ដែល​កូនបង្កេីត​របស់​គាត់​នៅ​ប្រទេស​បារាំង​ ជេរប្រមាថ​សម្ដេច​តេជោ​ ។
Posted by Vannak Pheng on Tuesday, July 6, 2021
ក្របខណ្ឌផ្សព្វផ្សាយ នៃវីដេអូដែលបង្ហោះ នៅលើគណនេយ្យលោក ផែង វណ្ណៈ បានក្លាយជាកិច្ចការរបស់រដ្ឋាភិបាល​ក្រុងភ្នំពេញ បន្ទាប់ពីវីដេអូ«សុំទោស»​ទាំងពីរនោះ ត្រូវបានលោក ផៃ ស៊ីផាន ប្រធាន​អ្នកនាំពាក្យរដ្ឋាភិបាល យកទៅចែក​រំលែកបន្ត។
ជាប្រតិកម្មតបវិញ អ្នកស្រី«Baly» ដែលប្រកាសថា ខ្លួនជាកូនកំព្រាឪពុកម្ដាយតាំងពីតូច បានហៅឈុតឆាក​របស់ស្ត្រីវ័យចំណាស់​ខាងលើ ជារឿងដ៏អាម៉ាស​​របស់របប​ក្រុងភ្នំពេញ ដែលតែងបញ្ចេញវីដេអូ«សុំទោស» នៅក្នុង​សំនុំរឿងនយោបាយ។
អ្នកស្រី«Baly»ដែលជាអ្នកគាំទ្រគណបក្សប្រឆាំង យ៉ាងមុតមាំ បានចេញមុខបដិសេធ ពីប្រទេសបារាំងថា អ្នកស្រី​«ស៊ុន សូរី»មិនមែនជាម្ដាយ ហើយបើទោះជាម្ដាយ ក៏ស្ត្រីនោះជាម្ដាយ ដែល​គ្មានព្រហ្មវិហារធម៌ ចំពោះកូនចៅ​របស់​ខ្លួន ព្រោះគ្មានម្ដាយឯណា ធ្វើការបកអាក្រាត​អំពីកូនខ្លួនឯងដូច្នេះទេ៕
(វីដេអូប្រតិកម្មខាងក្រោម របស់អ្នកស្រី«Baly» អាចប៉ះពាល់អារម្មណ៍)
VKC.TV
ថ្ងៃ​ អង្គារ​ ទី​ ៦​ ខែ​ កក្កដា​ ឆ្នាំ​ ២០២១—————————-អ្នក​គ្រូ​ បាលី​ ប្រតិកម្ម​តប​ទៅ​នឹង​ ផែង​ វណ្ណៈ​ ព្រម​ទាំង​គណបក្ស​ប្រជាជន​ដែល​យក​ស្រ្តី​មិន​ស្គាល់​អត្តសញ្ញាណ​ម្នាក់​អះអាង​ថា​ជា​ម្ដាយ​របស់​អ្នក​គ្រូ​បាលី​ ហើយ​សុំទោស​ជន​ផ្តាច់​ការ​ ហ៊ុន​ សែន​ ។ តាម​ការ​ពឹត​ស្រ្តី​នោះ​មិន​មែន​ជា​ម្ដាយ​របស់​អ្នក​គ្រូ​បាលី​ទេ​ ។ សូម​ទស្សនា​ដូច​តទៅ​ ៈ