រូបថត​ព្រះសង្ឃ​លុតជង្គង់​សំពះ ហេង សំរិន បង្ក​ឲ្យផ្ទុះ​រឿង​អាស្រូវ
បើទោះជាព្រះសង្ឃនៅក្នុងហេតុការណ៍ នៃការលុតជង្គង់សំពះលោក ហេង សំរិន ត្រូវបានឧបករណ៍ឃោសនាក្នុងស្រុក ស្រង់ថេរដីកាមកបកស្រាយយ៉ាងណាក៏ដោយ ក៏ទិដ្ឋភាពរបៀបនេះបង្ហាញពីសីលធម៌ នៃសង្គមបច្ចុប្បន្នក្រោមរបបដឹកនាំរបស់លោក ហ៊ុន សែន។ នេះ បើតាមការលើកឡើងព្រោងព្រាត របស់មនុស្សជាច្រើន នៅលើបណ្ដាញសង្គម។
ហេតុការណ៍បានផ្ទះឡើងខ្លាំងក្លា នៅចុងសប្ដាហ៍នេះ បន្ទាប់ពីរូបថតប៉ុន្មានសន្លឹក ត្រូវបានបង្ហោះ​នៅពាសពេញបណ្ដាញសង្គម និងមានការចែករំលែកបន្តបន្ទាប់គ្នា។ រូបថតទាំងនោះ បានបង្ហាញឲ្យឃើញព្រះសង្ឃមួយអង្គ កំពុងលុតជង្គង់សំពះទទួលទាន ពីលោក ហេង សំរិន ប្រធានរដ្ឋសភាឯកបក្ស នៃរបបដឹកនាំក្រុងភ្នំពេញសព្វថ្ងៃ។
ក្រុមអ្នកប្រើប្រាស់បណ្ដាញសង្គម ដ៏ច្រើនសន្ធឹកសន្ធាប់ បានរិះគន់លោក ហេង សំរិន ថាកំពុងជាន់ឈ្លីសាសនា និងរដ្ឋធម្មនុញ្ញរបស់ប្រទេស ខណៈរូបលោកជាប្រធានស្ថាប័នមួយ ដែលបង្កើត និងអនុម័តច្បាប់។ ទស្សនាវដ្ដីសូមដកស្រង់យកមតិទាំងនោះ មកជម្រាបជូនប្រិយមិត្ត ដូចខាងក្រោម។