វីដេអូ​រួមភេទ​ក្នុង​រថយន្ដ​ការងារ បង្ក​រឿងអាស្រូវ​​ដល់ អ.ស.ប
អង្គការសហប្រជាជាតិ «អ.ស.ប» បានសម្រេចព្យួរមន្ត្រីពីររូប ពីការងារ នៅក្នុងប្រទេស​អ៊ីស្ត្រាអែល បន្ទាប់​ពី​«វីដេអូ​រួមភេទ​ក្នុង​រថយន្ដ​ការងារ»មួយ ត្រូវបានបង្ហោះ យ៉ាង​គគ្រឹកគគ្រេង នៅតាមបណ្ដាញសង្គម។
អ្នកនាំពាក្យ​អង្គការពិភពលោក បានថ្លែង​កាលពីយប់ថ្ងៃព្រហស្បត្តិ៍ថា ចំណាត់ការព្យួរ​បុគ្គលិក ទាំងពីររូប ធ្វើឡើងជាបណ្ដោះអាសន្ន នៅក្នុងអំឡុងពេល នៃការស៊ើបអង្កេត​ផ្ទៃក្នុង ដែលបានរកឃើញ ពីកំហុសរបស់ពួកគេ រាប់បញ្ចូលទាំង​«អាកប្បកិរិយា​​មិនល្អ តាមផ្លូវភេទ» ដែលពួកគេបានប្រព្រឹត្តិ នៅក្នុងរថយន្ដការងារ។
អ្នកនាំពាក្យបានអះអាងបន្ថែមថា វាសនារបស់មន្ត្រីទាំងពីរ នឹងត្រូវសម្រេចជាស្ថាពរ នៅពេលណា ដែល​ការស៊ើបអង្កេត​ខាងលើ បានបិទបញ្ចប់។
«វីដេអូ​រួមភេទ​ក្នុង​រថយន្ដ​ការងារ» ត្រូវបានបង្ហោះ នៅតាមបណ្ដាញសង្កម ចាប់ពី​សប្ដាហ៍​កន្លងមក និង​ទម្លាយ​ឲ្យឃើញ ពីសកម្មភាព«ដ៏ចម្លែកៗ» នៅក្នុងរថយន្ដពណ៌ស ដែលមានបិតផ្លាក «UN» និងដែលកំពុងបើកបរ នៅលើមហាវិថីមួយ នៃរដ្ឋធានី តែវអាវីវ (អ៊ីស្ត្រាអែល)។
នៅលើកៅអីក្រោយ នៃរថយន្ដនោះ គេឃើញស្ត្រីម្នាក់ ស្លៀកសំពត់រ៉ូបពណ៌ក្រហម កំពុង​អង្គុយ«បែបរង្គើៗ» ​ពីលើ​បុរស​ពាក់ឯកសណ្ឋាន ជាមន្ត្រី អ.ស.ប ដែលបានប្រើដៃខ្លួន ចាប់ចង្កេះ​ស្ត្រីរូប​នោះ ហាក់ខ្លាចរបូត។ គេឃើញ​បុរសម្នាក់ទៀត ដែល​អង្គុយលើ​កៅអី​ខាង​មុខ តែបុរសម្នាក់នេះ ដូចជាមិនបានខ្វាយខ្វល់ ពីសកម្មភាព«ដ៏ចម្លែកៗ» នៅខាង​ក្រោយ​ខ្លួនទេ។
បើតាមមន្ត្រីអ្នកនាំពាក្យ ឲ្យដឹងថា មន្ត្រី​«អ.ស.ប»ទាំងនេះ មានវត្តមាននៅក្រុង «Jérusalem» ដើម្បី​បំពេញ​បេសកកម្ម ឃ្លាំមើល និងថែរក្សាបទឈប់បាញ់ នៅក្នុង​តំបន់៕
ក្រសួងមហាផ្ទៃថា អ្នកជាប់ឃុំម្នាក់​​ត្រូវបាន​រកឃើញ​«វិជ្ជមានកូវីដ-១៩»